Полуфиналните мачове на Шампионска лига бяха потвърдени, тъй като датите на Ливърпул и Ман Сити бяха решени

Ливърпул и Манчестър Сити достигнаха до полуфиналите на Шампионската лига този сезон и ще се изправят съответно срещу испанските отбори Виляреал и Реал Мадрид

Ливърпул и Манчестър Сити откриха пътя си към финала на Шампионската лига, след като и двата английски клуба достигнаха до последните четири в надпреварата.

И двамата най-добри във Висшата лига си свършиха работата с победи в първия мач миналата седмица преди безумни равенства в сряда, като Ливърпул завърши наравно 3-3 с Бенфика на Анфийлд, а Сити постигна огнено равенство 0-0 на гостуване срещу Атлетико Мадрид . Червените сега ще се изправят срещу Виляреал – малко вероятните завоеватели на Байерн Мюнхен – в техния полуфинал, с първия мач на Анфийлд преди реванш на Ел Мадригал.

Гражданите също започват на домашен терен със задачата да победят 13-кратния победител Реал Мадрид, който драматично нокаутира Челси в продълженията във вторник. Първите мачове от полуфиналите ще се проведат във вторник, 26 април и сряда, 27 април. Реваншите ще са във вторник, 3 май и сряда, 4 май. Финалът е насрочен за събота, 28 май в Стад дьо Франс в Париж. Първоначално експозицията беше планирана да се проведе в Санкт Петербург, но беше преместена след нахлуването на Русия в Украйна.

Ливърпул беше принуден да работи от противници, тъй като Юрген Клоп направи седем промени от вълнуващото равенство 3-3 с Сити в неделя. Червените направиха рано през Ибрахима Конате, точно както в първия мач. Защитникът скочи най-високо, за да срещне ъгъла на Константинос Цмикас в замах и да накара Клоп и колегите да започнат идеално.

Само 11 минути по-късно обаче Бенфика беше изравнена през нощта. Гонкало Рамос беше избран от Диого Гонкалвес и отправи нисък удар отвъд Алисон. След като VAR провери офсайд, изравнителен резултат беше присъден и равенството далеч не беше приключило на почивката.

Но малко след полувремето надеждите на Бенфика бяха разбити, тъй като Роберто Фирмино се възползва напълно от грешка на вратаря Одисеас Влаходимос, чиято грешка беше последвана от неуспешно изчистване, което падна от Диого Жота. Бившият играч на Порто изигра Фирмино, който си върна преднината.

Ман Сити надмина Атлетико Мадрид след ожесточен сблъсък
(

Изображение:

Шон Ботерил/Гети Имиджис)

Присъединете се към дебата! Кой ще спечели Шампионската лига? Дайте ни присъдата си тук.

Бразилецът отдели втори 10 минути, за да сложи равенството в леглото, благодарение на друга асистенция на Цимикас, но не и преди Роман Яремчук да отвърне на португалския гранд и да заплаши, че поне ще постигне равенство през нощта. И те направиха точно това чрез звездния нападател Дарвин Нунес в 82-ата минута, но усилията им останаха невъзнаградени.

Междувременно в Мадрид нещата бяха коренно различни; с хората на Пеп Гуардиола, които обикновено доминират при владеене, а строгият Атлетико се бие навън, за да си даде шанс да изведе втория рунд до продължения. Въпреки че мачът завърши с равенство без голове, той се превърна в истинска битка на терена, когато двата отбора бяха въвлечени в масово сбиване в умиращите жарава.

Защитникът на Атлетико Стефан Савич се опита да дърпа звездата на Citizens Фил Фодън обратно на крака, след като беше фаулиран от Фелипе, в резултат на което Савич получи жълт картон и Фелипе беше изгонен за втори картон преди 13 минути време за контузия в друга хаотична вечер от Шампионската лига футбол. Точните дати и началните часове за полуфиналите ще бъдат потвърдени своевременно.