Добрите, лошите и XI срещу Ман Сити? – Последна дума за Ливърпул 3-3 Бенфика – Ливърпул ФК

Ливърпул направи равенство 3-3 с Бенфика, за да стигне до полуфиналите на Шампионската лига, като вниманието сега се насочва към друг сблъсък с Ман Сити.

“Червените” се класираха в последните четири след общ триумф 6-4 в сряда вечерта, тъй като много променен отбор показа представяне на удари и пропуски.

Ибрахима Конате отбеляза втория си гол от равенството, за да даде преднина на Ливърпул, докато Роберто Фирмино беше на разположение, за да се регистрира два пъти.

Защитата изглеждаше малко нестабилна без Върджил ван Дайк наоколо, а хората на Юрген Клоп бяха принудени да работят усилено в крайна сметка.

Ето, това е Хенри Джаксън от Анфийлд (@HenryJackson87) се присъединява от Dan Clubbe (@dan_clubbe) и Мат Ладсън (@mattladson), за да анализират играта и също така да изберат своите XI, които да се изправят срещу Сити на полуфиналите на ФА Къп в събота.

Доброто…

ДАН: Отделни изяви настрана за секунда, това беше впечатляващо представяне от силно ротирана страна в четвъртфинал на Шампионска лига.

Не често през живота ми успяхме да направим седем промени и да спечелим хвърляне на монета, да не говорим за европейско равенство.

Като цяло изглеждахме по-добри за свежестта в атакуващ смисъл и въпреки изпадането в периоди на неразположение, когато играта изглеждаше мъртва и погребана, винаги успявахме да си възвърнем равновесието и отново да установим контрол.

Що се отнася до открояването, Джо Гомес се наслади на още една положителна вечер като десен бек и се очерта като по-истинска опция от всякога да даде почивка на Трент Александър-Арнолд, може би по време на мачове.

Въпреки че едва риташе топка през месеците, които изглеждаха, Костас Цимикас беше толкова енергичен и страхотен, както винаги отляво.

Взаимодействието и възможността за превключване на страните между Луис Диас и Диого Хота също бяха огромен плюс, особено през първото полувреме, когато предните трима изглеждаха развили моментално разбиране.

Роберто Фирмино също заслужава да се спомене – повишаването на самочувствието на този красив бразилец може да бъде от решаващо значение.

ХЕНРИ: Повтарям много от казаното от Дан тук.

Беше странна вечер, какъвто беше случаят с Интер Милано, защото беше трудно да не се почувстваш така, сякаш Ливърпул вече е приключил. Просто не изглеждаше като четвъртфинал на Шампионска лига по отношение на интензивността.

ЛИВЪРПУЛ, АНГЛИЯ - 13 АПРИЛ: Костас Цимикас от Ливърпул позира за снимка с играча на мача на UEFA Playstation след четвъртфиналния мач на Шампионската лига на УЕФА между ФК Ливърпул и SL Бенфика на Анфийлд на 13 април 2022 г. в Ливърпул, Англия .  (Снимка от Ян Крюгер - УЕФА/УЕФА чрез Getty Images)

Ливърпул обаче свърши работата по солиден начин и с много променен титулярен състав, като останалото беше предоставено на ключови мъже, потенциално безценни да продължат напред.

Цимикас беше моят човек на мача – той беше превъзходен през цялото време и наистина можеше да бъде сред най-добрите леви защитници, които вече съм виждал за червените.

Фирмино да получи повече голове също беше страхотно да се види и мисля, че той определено е в по-добър ритъм и форма, отколкото сме виждали през по-голямата част от последните две години. Неговият пик си отиде, но той остава влиятелен играч.

Както казва Дан, Гомес се оказва удобен заместник на Трент Александър-Арнолд и смятах, че Наби Кейта се справя доста добре на моменти.

Това беше случай на свършване на работата и Ливърпул го направи.

МАТ: Дан и Хенри покриха всичко от футболна гледна точка. Единственият начин да се почувствате като предварителен мач за голям европейски вечер беше да пристигнете на Анфийлд на слънце, просто не можете да го победите.

Атмосферата беше много по-добра, отколкото беше напоследък, а новата песен на Юрген е абсолютен belter. Надявам се, че няма да стане прекалено ускорен като повечето други песни, бавният темп го прави.

Най-големият позитив трябва да бъде ротацията. Това беше изключително важно, ако искаме да спечелим (повече) трофеи този сезон. Това наистина е най-добрият отбор в историята на Ливърпул.

Лошото…

ЛИВЪРПУЛ, АНГЛИЯ - сряда, 13 април 2022 г.: Гонсало Рамос от Бенфика празнува, след като отбеляза първия изравнителен гол за своя отбор по време на четвъртфиналния мач на Шампионската лига на УЕФА от 2-ри мач между ФК Ливърпул и СЛ Бенфика на Анфийлд.  (Снимка от Дейвид Роуклиф/Пропаганда)

ДАН: Допускането три пъти не беше идеално.

Докато високата линия отново ще понесе много критики от външния свят, това беше напълно нова защита, която в по-голямата си част се справи с екип на Бенфика, отчаяно нуждаещ се от голове.

В крайна сметка португалският отбор беше устойчив и има висококачествен нападател в Дарвин Нунес, който е предназначен за върха.

Следователно, силно ротиран отбор на Ливърпул заслужава всички похвали за това, че е свършил работата с минимална суматоха и най-важното е, че се справя сравнително невредим.

ХЕНРИ: Аз съм с Дан – безсмислено е да се прекалява с високата линия, когато буквално целият бек-четворка беше втори избор.

ЛИВЪРПУЛ, АНГЛИЯ - сряда, 13 април 2022 г.: Дарвин Нунсез от Бенфика реагира, тъй като голът му е отхвърлен за офсайд по време на четвъртфиналния мач на Шампионската лига на УЕФА от 2-ри мач между ФК Ливърпул и СЛ Бенфика на Анфийлд.  (Снимка от Дейвид Роуклиф/Пропаганда)

Разбира се, беше разочароващо да допускаш голове по относително небрежен начин, но нямаше да ги видиш да влизат с обичайните заподозрени да играят и при по-напрегнати и трудни обстоятелства.

Мислех, че Джеймс Милнър беше труден гледач през първото полувреме – той беше фантастичен слуга, но не искам да го видя да започва още един мач за Ливърпул, когато има по-млади опции.

Джордан Хендерсън все още не изглежда добре, въпреки че се справи добре в ролята си No.6. Има твърде много обнадеждаващи удари на топката напред към никого и той определено няма краката, които имаше преди.

МАТ: Аз съм на етапа, в който не мога да се оплача от нищо, което тази група играчи прави. Както каза Юрген след мача, ние сме само хора, ще се случат някои грешки.

Видяхме значението на Ван Дайк за високата линия, разбира се.

Милнър със сигурност не беше добър, но това вероятно е последният му старт за клуба – в четвъртфинал на Шампионска лига на Анфийлд, което е хубаво!

И какъв е вашият XI срещу Ман Сити…

ЛИВЪРПУЛ, АНГЛИЯ - сряда, 13 април 2022 г.: Мохамед Салах от Ливърпул реагира, тъй като голът му е отхвърлен за офсайд по време на четвъртфиналния мач на Шампионската лига на УЕФА от 2-ри мач между ФК Ливърпул и Бенфика на Анфийлд.  (Снимка от Дейвид Роуклиф/Пропаганда)

ДАН: Тази игра не промени мнението ми за това, въпреки позитивността.

Бих направил леки промени от мача от Висшата лига, но с възможността да променям темпото от пейката в челните редици при вземането на решения.

аз бих отишъл с: Alisson; Александър-Арнолд, Конате, Ван Дайк, Робъртсън; Фабиньо, Тиаго, Кейта; Салах, Мане, Фирмино.

ХЕНРИ: Приличам на Дан по това, че моят отбор няма да се различава от мача от миналия уикенд, но има няколко ключови промени, които бих направил.

Не се съмнявам, че Хендерсън ще започне, но бих отишъл с Кейта заедно с Фабиньо и Тиаго, като гвинеецът очевидно е в по-добра форма.

ЛОНДОН, АНГЛИЯ - неделя, 2 януари 2022 г.: Наби Кейта от Ливърпул по време на мача от Висшата лига на ФА между ФК Челси и Ливърпул на Стамфорд Бридж.  (Снимка от Дейвид Роуклиф/Пропаганда)

Това голямо игрище на Уембли не е създадено за играч, който изглежда дългокрак в момента, особено при очаквано топло време.

Също така бих предпочел Фирмино пред Джота, като се има предвид превъзходството на бразилеца, когато става дума за задържане на топката и свързване с другите.

Моят XI: Alisson; Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън; Фабиньо, Тиаго, Кейта; Салах, Мане, Фирмино.

МАТ: Като се има предвид, че това ще бъдат Салах, Мане и още един – а Фирмино беше единственият, който изигра пълните 90 срещу Бенфика, бих се изненадал, ако беше той.

Бих искал да видя Диас да започне. Той го ръководеше на Уембли последния път и ще даде на Сити нещо различно, за което да се тревожи. А Мане изглеждаше добре в центъра късно миналата неделя.

Също така е малко вероятно Матип да започне три интензивни мача за седмица, така че можем да го изключим.

Вероятно XI: Alisson; Александър-Арнолд, Конате, Ван Дайк, Робъртсън; Фабиньо, Тиаго, Кейта; Салах, Мане, Диас.